ENGLISH
 

Plastik Konveyör Izgara

Açık kanala monte edilen, 1 mm'ye kadar ince ızgaralama yapabilen Plastik Konveyör Izgaralar (PKI), evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde, proses suyu ve soğutma suyu hazırlamada, deri, gıda ve kağıt endüstrilerinin her türlü proses atıklarında ve temiz su arıtma tesislerinde güvenle kullanılabilir. Plastik konveyör ızgara genel olarak şase, plastik ızgara elemanları ve temizleme fırçasından oluşmaktadır. PKI de diğer ızgaralarımızda olduğu gibi aşırı zorlanma hallerinde sistemi kilitleyerek arıza sinyali veren torque limiter ile donatılmıştır.

Diğer ince ızgaralarda zorunlu olarak bulunan su püskürtme sistemleri, bant ızgara için gerekmediğinden temiz su tüketimi yoktur. Plastik enjeksiyon yöntemi ile elde edilen, ızgara elemanları, istenilen aralıklarla yatay yönde ve paralel olarak yerleştirilmiş paslanmaz çelik çubuklar üzerine monte edilir. Böylece tamamı ızgara görevi yapan bir zincir elde edildiğinden, ızgaranın tıkanması mümkün değildir.

Kanal derinliğine göre düzenlenen ray sistemi üzerinde, tekerlekli özel zincir vasıtası ile tam bir konveyör hareketi yapan ızgara elemanları, toplanan atıkları boşaltma kotuna kadar başka bir yardımcı elemana gerek kalmaksızın ulaştırırlar.

 

Izgaralar kataloğunu indirmek için tıklayınız...