dubizzle used watches dubai ioffer website fendi replica handbags woman body pictures check watch authenticity by serial number replica gucci rolex 557 cartier must 21 replica louis vuitton replica handbags breitling bezel parts kate spade watches review dior replica

Spiral Konveyörler

BURGULU KONVEYÖRLER

Burgulu konveyörler, malzemelerin bir noktadan diğer noktaya taşınmasında mükemmel bir yöntemdir. Taş, susuzlaştırılmış çamur veya bu tip ızgaralanmış diğer malzemelerin su ve atıksu arıtma tesislerinde bertaraf edilmek üzere devre dışarı taşınmasında kullanılır. Bu konveyörler tasarım ihtiyacına göre yatay veya eğimli olarak monte edilebilir. Burgulu konveyör sistemlerimiz tüm uygulama ihtiyaçlarını karşılayacak ve aşacak şekilde tasarlanır, oldukça etkin maliyetlidir ve minimal düzeyde bakım gerektirir.

Şaftlı Burgulu Konveyörler:

Bu burgulu konveyör tipinin imalatında, bir yanından tahrik grubuna diğer yanından da yatağa doğrudan bağlı merkezi şaftlı bir burgu yer alır. Katı ve yarı katı malzemelerin taşınmasına uygundur. Şaftlı burgulu konveyörler çok farklı malzemeyi konteynerlerden veya silolardan sabit ve kontrollü bir akış hızıyla taşır. Bir veya daha fazla konik veya değişken adımlı burgu ile malzeme istenen hızda aktarılır. Burgulu  konveyörler, farklı malzemelere ve uygulamalara uyum gösteren farklı tiplerde mevcuttur.

Şaftsız Burgulu Konveyörler:

Şaftsız burgulu konveyörlerin imalatında, giriş silosu ve çıkış şütlerinin bulunduğu bir yalağın iç tarafında bulunan bir polietilen kaplama üzerine yerleştirilmiş şaftsız burgu yer alır. Parçacık boyutlarının büyük olduğu ve orta boru olmadığından asma yataklara ihtiyaç duymayan uygulamalarda kullanılır. Şaftsız burgulu konveyörlerde merkezi şaft bulunmaz ve bu konveyörler çok daha yüksek bir dolum hızı ve buna bağlı olarak daha düşük devir, daha verimli taşıma ve nihayetinde daha az aşınma sağlar. Sistemde şaft bulunmaması, şaftlı burgulu konveyörlerle
taşınması genellikle zor olan yapışkan malzemelerin taşınmasına olanak verir. Şaft olmadığından ara veya uç yataklara da gerek olmamaktadır. Spiralin değiştirilebilir yatak yüzeyi oluk yatağını oluşturur. Şaftsız konveyörde makine ile işlenmiş tek yatak dişli redüktör içerisindedir. Bu sayede doğrudan bağlantı mümkündür ve proje tasarımında maksimum esneklik elde edilir. Şaftlı burgulu konveyörlerde mümkün olmayan uçtan uca ve yan bağlantılar, şaftsız tasarımda mevcut olan yaygın çözümlerdir. Şaftsız burgunun yerleştirildiği oluk tabanı, aşınmaya karşı dayanıklı HDPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen) kaplama ile korunur. Sismat Uluslararası Burgulu Konveyörleri temel olarak giriş ağzı, çıkış şütü, oluk, burgu, şaft, destek ayakları ve tahrik grubundan oluşur.

SİSMAT ULUSLARARASI BURGULU KONVEYÖRLERİNİN ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI:

• Kuru-yarı sıvı malzemelerin taşınmasında idealdir.

• Diğer taşıma tertibatlarına kıyasla etkin maliyetlidir.

• Makine şasesinde eğim açısı değiştirilebilir

• Dökme malzemeleri birden çok giriş ve tahliye noktasından farklı noktalara etkin şekilde dağıtabilir.

• Tozsuz ve buhar geçirimsiz olması gereken uygulamalarda sızdırmazlık sağlar.

• Çok yönlüdür.